Archiwum styczeń 2015


sty 31 2015 Rozpoczynamy remont.
Komentarze: 2
W życiu bywa chwila,gdy wreszcie mamy dość tych kolorów  mieszkania, rozwalonych podług, nieciekawej łazienki, jest to super moment na przebudowę . Remont kłopotliwa sprawa. Przed rozpoczęciem nadchodzi ogrom zapytań - co zamierzamy przekształcić, jak ma wyglądać pokój, jak korytarz. Musimy pomyśleć czy chcemy gruntownych zmian, bądź wymyśliliśmy małe prace jak odświeżenie mieszkania. jeśli chodzi o zmiany całkowite jak - wyburzenia ścian, murowanie nowych, wykonanie włazów w ścianach nośnych należało by zaczerpnąć porad architekta, czy firmę budowlaną która z takim współpracuje.  Jeśli chcemy całościowy remont, lub rozplanowanie nowego mieszkania wtedy przyda się jest pomoc projektanta wnętrz, który zrobi nam precyzyjny projekt. 
Kolejnym etapem będzie stworzenie precyzyjnego planu finansowego robót - zlecamy to firmie którą chcemy współpracować. Na naszym sektorze remontowym jest ogrom firm, którzy dają swoje usługi, ale trudno jest znaleźć fachową i terminową. Powinniśmy szukać kogoś z polecenia gdy nie mamy takiej możliwość prześwietlmy internet, jest tam pełno reklam. Przy tej opcji należy odnaleźc fachowców która posiada własną stronę z galerią wykonanych prac.Jak odszukasz dobrą ekipę spotkaj się z nimi  by obejrzeć ich wykończenia na żywo. 
Gdy juz masz fachowców dogadaj się na wycenę oraz termin zrobienia prac. Dobre firmy wykończeniowe są z reguły zapchane terminami  dlatego pamiętaj aby zamówić remont dużo szybciej a tym bardziej jeśli jest to kapitalny remont, który zajmie długi czas. 
Kiedy juz mamy wykonawcę, przydałoby się zastanowić sie nad oknami i drzwiami, na które się długo czeka. Drzwi na zamówienie o określonym rozmiarze i regulowaną ościeżnicą, ich czas  oczekiwania to około czterech tygodni albo dłużej, dlatego warto wziąść to pod uwagę z wyprzedzeniem remontu a nie w trakcie. 
Kolejnym etapem jest wybór kolorów farb,gresów, deski podłogowej, panele podłogowych lub armatury sanitarnej. Znajdziemy je w sklepach budowlanych lub marketach budowlanych, polecam te ostatnie, gdyż mają największy wybór oraz rodzaj potrzebnego  środka. Chemię budowlana albo preparaty hydrauliczne albo związane z prądem,przewody gniazdka przewody hydrauliczne  -  dobrze jest obarczyć zakupami firmę remontową.
sty 29 2015 podział kruszyw mineralnych w budownictwie...
Komentarze: 3

 

Rozróżnia się trzy grupy kruszyw mineralnych do betonu

- piasek, piasek łamany, - żwir, grys, grys z otoczaków, - mieszanka kruszywa naturalnego sortowana, kruszywa łamanego i kruszywa z otoczaków.

W zależności od zawartości poszczególnych frakcji w kruszywach, dzieli się je na dwa gatunki: 1 i 2.

W zależności od przydatności do odpowiedniej klasy betonu, kruszywa grube dzieli się na cztery marki: 10; 20; 30 i 50.

Firma remontowa wybiera kruszywa do betonów wysokiej wytrzymałości.

Rozróżnia się cztery podstawowe klasy petrograficzne kruszywa grubego: żwir, grys ze skał magmowych i metamorficznych, grys ze skał osadowych, grys z otoczaków.W zależności od zawartości grudek gliny w kruszywach łamanych ze skał węglanowych lub w zależności od nasiąkliwości rozróżnia się w grysach ze skał magmowych i metamorficznych, dwie odmiany: I i II.

Kruszywo do betonów powinno charakteryzować się stałością właściwości fizycznych i jednorodnością uziarnienia oraz nie powinno zawierać składników szkodliwych w ilości lub postaci, wywierającej ujemny wpływ na cechy betonu.

sty 23 2015 zadania i konstrukcja ścianek działowych...
Komentarze: 3

Ścianki działowe dzielą większe pomieszczenia (których wymiary wynikają z układu ścian konstrukcyjnych budynku) na mniejsze. Nie przenoszą żadnych obciążeń pionowych poza ciężarem własnym, ale stanowią obciążenie dla stropu (a pośrednio dla ścian i fundamentów), na którym stoją. Muszą przenieść siły poziome, które mogą powstać na przykład przy gwałtownym oparciu się człowieka lub uderzeniu. Muszą zapewnić właściwą izolację akustyczną między sąsiednimi pomieszczeniami, a jeżeli oddzielają pomieszczenie ogrzewane od nieogrzewanego – także właściwą izolację cieplną. Powinny być wykonane z takich materiałów, żeby można było mocować w nich gwoździe i haki oraz zawieszać różne przedmioty (obrazy, półki, lustra itp.). Ścianki działowe nie mogą tworzyć monolitycznej całości ze stropami (są w nich tylko zakotwione). W przeciwnym wypadku ugięcie stropów (dolnego lub górnego) mogłoby spowodować uszkodzenie ścianki.

Ścianki lekkie, o niewielkiej grubości i masie – np. z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych – przepuszczają fale dźwiękowe w większym stopniu niż ścianki masywne (np. z cegły), dlatego często wymagają dodatkowej izolacji akustycznej. Wymagania akustyczne mogą w tym przypadku nawet decydować o grubości ściany.

Ścianki działowe wykonuje się jako jednowarstwowe, dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. Przestrzeń między płytami może być wypełniona wełną mineralną lub szklaną. Firma remontowa zatrudniona przez nas napewno wybierze odpowiedną opcję